KURUCUMUZ

HAKKIMIZDA

Dr. Mansur YURT

Kişisel Bilgiler : Mansur Yurt
03.08.1964
Yusufeli / Artvin

Tecrübe :Yaklaşık 25 yıldır İşyeri Hekimiyim

Eğitim :1982 – 1985 Kabataş Erkek Lisesi / İstanbul
1985 – 1991 İstanbul Tıp Fakültesi ( Çapa)
İşyeri Hekimliği B, C sınıfı eğitim – sertifikaları
Ergonomi eğitim – sertifikası
Eğitimci eğitimi – sertifikası

Deneyim:
1985 yılından 2009’ a kadar Turan Hazinedaroğlu A. Ş. ye ait İstanbul’ daki bütün şantiyelerde işyeri hekimliği yaptım. Bu şirket yol inşaatı, yüksek binalar, metro inşaatı, elektrik santral ve şebeke kurulumu gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Buradaki çalışma süremde çok sayıda iş kazasını inceleyip tecrübe kazandım.

1997 yılından beri Reckitt Benckiser T.M.A.Ş. nin şirket hekimiyim. Bu şirket kimya sektöründe faaliyet göstermektedir. Burada risk analizleri, iş kazaları ve meslek hastalıkları konusunda İngilizlerle ayrıntılı çalışmalarım ve tecrübelerim oldu. Bu şirket İSG konusunda İLO, Occipational Health Status ve, OHSAS 9001, 14001, 18001 6331 sayılı TCK ile uyumlu faaliyet göstermektedir. Halen bu firmada bütün eğitimlerden ergonomi isg uygulamalarına kadar süreci yönetmekteyim.

Dört yıl Marmara Nükleer Tıp firmasında işyeri hekimliği ve risk yönetimi alanlarında çalıştım. Bu şirket nükleer tıp alanında faaliyet göstermektedir.

1991 yıldan 2009’ yılına kadar 18 yıl İstanbul’daki Devlet hastanelerinde acil hekimliği yaptım. Burada bütün tıbbi branşlardaki doktorlarla birlikte çalıştım. Kazandığım tıbbi tecrübelerin yanında iş kazası ve diğer kazaları inceleme ve sebep, adli süreç ve sonuç ilişkisi kurma fırsatım oldu.

Değişik sektörlerde faaliyet gösteren yaklaşık elliye yakın firmada iş sağlığı danışmanlığı yaptım ve halen yapmaktayım.

2008 yılında Türkiye’ de kurulan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği (İHİD) adlı derneğin yönetim kurulu başkanlığını yaptım. Bu derneğin kuruluş amacı Türkiye’ de İş Sağlığı ve güvenliğini medeni ülkelerin düzeyine çıkarmaktır. Ayrıca sektörlere danışmanlık, kamu kuruluşlarına görüş bildirme ve alanında eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

1-2 ve 3 Kasım 2008’ de İstanbul’ da yapılan 5.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Bölgesel Konferansında “İşyerlerinde Risk Azaltma Yöntemleri” başlıklı bildiri sunumu yaptım. Sunumumda tamamen çalıştığım işyerlerindeki kendi çalışma ve tecrübelerimi katılımcılarla paylaştım.

13.11.2012 Tarihinde Mansur Yurt Ortak Sağlık Güvenlik Hizmetleri San. Ve Tic.Ltd. Şti. ‘ ni kurdum. Kısaca MyOSGB. Bu şirketle:
Mesa Holding,
Reckitt Benckiser,
Hemel Kimya,
Ant Yapı Gurubu,
Delta Gurubu,
Tema İstanbul,
Artaş İnşaat-Avrupa Konutları, Vadi Park,
Emaar Square
Bir çok catering firması,
Yine bir çok epilasyon – detox vb. Hizmeti veren firmalar
Geniş yelpazeli ofis işi yapan firmalar ve
Daha birçok şirkete hizmet vermekteyiz.

Yabancı dil: İngilizce, çok iyi derece

Bilgisayar : Ms – Ofis programlarını ileri düzeyde

Referanslarımız

© 2017 My Osgb - Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım : Bosphorusmedia